Muzika - mūsų mintys

Kompozitorės Silvijos Miliūnaitės – Bliūdžiuvienės autorinis kūrybos vakaras

About

Apie

Projektas „Muzika – mūsų mintys“ pradėjo gyvuoti 2014 metų lapkritį. Pirmieji koncertai vyko Vilniuje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, ir Kaune, Kauno Įgulos karininkų ramovėje. 2015 metais koncertas buvo surengtas Marijampolėje, Marijampolės kultūros centre.

Tai – šiuolaikinės muzikos projektas, kuriame atliekami kompozitorės Silvijos Miliūnaitės – Bliūdžiuvienės kūriniai. Kaip sako autorė: „Mano muzika skamba žodžiuose, o žodžiai – muzikoje“. Kiekvienais metais rengiamų koncertų metu klausytojų laukia staigmenos. Pirmaisiais metais scenoje pasirodė šokėjas-aktorius iš Vengrijos, kuris savo šokiu žiūrovams perteikė kūrinio emociją. 2015 metais vykusiame koncerte prie kompozitorės prisijungė elektroninės muzikos atlikėjas „L8M8“, kuris prisidėjo prie magiškos nuotaikos sukūrimo.

About

Muzika - mūsų mintys 2015

Apie

2015 m. Lapkričio 4 -ąją dieną, Marijampolės kultūros centre vyko kompozitorės Silvijos Miliūnaitės – Bliūdžiuvienės autorinis kūrybos vakaras “Muzika – mūsų mintys”. Šių metų koncerte dalyvavo profesionalūs atlikėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų Europos šalių: Vera Talerko (sopranas, Latvija), Olivija Popovaitė (obojus), Vincenzo de Martino (fortepijonas, Italija), Vakarė Daukšaitė (smuikas), Lina Aistė Kazlauskaitė (smuikas), Justas Aleksiūnas (altas), Lukas Abromaitis (violončelė), Džiugas Daugirda (perkusija), dirigavo Giedrius Vaznys. Daugelis šių profesionalų dalyvavo ir koncertuose, vykusiuose 2014 metais Vilniuje ir Kaune, taip pat jie yra puikūs solistai, kamerinės muzikos atlikėjai, yra pelnę apdovanojimus daugelyje konkursų Lietuvoje bei užsienyje. Taip pat prie gausaus kolektyvo prisijungė profesionalus elektroninės muzikos atlikėjas Andrius Laucevičius, dar žinomas kaip L8M8.

Koncerto Programa:

ANTISimfonija
(styginių kvartetas, 2013)

Arbata dviems
(obojus ir styginių kvartetas, 2014)

…Tas tavo sustingęs žvilgsnis (obojus, vibrafonas, styginių kvartetas, 2013)

Mahnung
(A. Schönberg. Iš ciklo Kabareto Dainos, arr. Silvija Miliūnaitė-Bliūdžiuvienė, 2013-2014,)

Arie aus dem Spiegel von Arcadien 
(A. Schönberg. Iš ciklo Kabareto Dainos, arr. Silvija Miliūnaitė-Bliūdžiuvienė, 2013-2014,)

Jedem das Seine 
(A. Schönberg. Iš ciklo Kabareto Dainos, arr. Silvija Miliūnaitė-Bliūdžiuvienė, 2013-2014,)

Pasilieku tavo meilėje – man nieko netrūksta!
(smuikas, violončelė, fortepijonas, obojus, lietaus lazda, 2012)

Paukštis tolumoje
(smuikas, violončelė, fortepijonas, elektronika 2014)

About

Muzika - mūsų mintys 2014

 

2014 metų lapkričio 21 ir 27 dienomis vyko kompozitorės Silvijos Miliūnaitės – Bliūdžiuvienės kūrybos vakarai. Pirmasis vyko Vilniuje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, antrasis – Kaune, Kauno įgulos karininkų ramovėje. Koncertuose dalyvavo atlikėjai iš Lietuvos ir dar kelių valstybių. Koncertuose buvo pristatomi du premjeriniai kūriniai: „Arbata dviems“styginių kvartetui ir obojui bei „Paukštis tolumoje“ parašytas smuikui, violončelei, fortepijonui ir šokėjui. Pastarasis kūrinys – tai menų sintezė, kurioje susilieja muzika, šokis ir emocija. Savo mintis kompozitorė Silvija Miliūnaitė – Bliūdžiuvienė Jums perteikia savo kūryba.

„Muzika – tai praeities, dabarties, ateities pynė. Šios pynės išgyvenimų atspindys.“ teigia kompozitorė. Jai kūryboje svarbiausia – dialogas, diskusija, kontaktas su žmogaus prigimtimi. Atrasti asmeninį kontaktą, išgyventi, kartais viską pamiršti, o kartais – viską prisiminti. „Mano muzika skamba žodžiuose, o žodžiai – muzikoje“, – S. M. B. 2014

Koncertų programa:

Pirmasis kūrinys programoje skambėjo – kamerinė ANTISimfonija parašyta 2013 metais grupės ANTIS užsakymu. Tais pačiais metais kūrinys buvo išleistas kartu su albumu Baisiai džiugu! bei DVD 2xANTIS. Kūrinio premjera įvyko 2013 metais Sostinės Dienose bei Baisiai džiugu!albumo pristatyme. Atlikta styginių kvarteto Art Vio.

Antrasis kūrinys, tai šių metų PREMJERA – Arbata dviems – styginių kvartetui ir obojui.

…Tas tavo sustingęs žvilgsnis (2013m.), skirtas styginių kvartetui, obojui bei vibrafonui.

 A. Schonberg. Iš ciklo Kabareto Dainos. Aranžuotės autorė sopranui solo ir styginių kvartetui – Silvija Miliūnaitė-Bliūdžiuvienė:
Mahnung, Arie aus dem Spiegel von Arcadien; Jedem das Seine.

Kūriniai parašyti styginių kvarteto Projektas A užsakymu, premjeriniai atlikimai su Raminta Vaicekauskaite vyko Lietuvos etnokosmologijos muziejuje Molėtuose, Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje bei Kauno Filharmonijoje.

Pasilieku tavo meilėje – man nieko netrūksta! (2012m.). Kūrinys skirtas smuikui, violončelei, fortepijonui, obojui bei lietaus lazdai.

PREMJERA Paukštis tolumoje. Smuikui, violončelei, fortepijonui ir šokėjui.

Atlikėjai:

Vera Talerko (Sopranas, Latvija)

Monika Boreikaitė (Obojus)
Viltė Žakevičiūtė (I Smuikas)
Lina Aistė Kazlauskaitė (II Smuikas)
Justas Aleksiūnas (Altas)
Lukas Abromaitis (Violončelė)
Vincenzo De Martino (Fortepijonas, Italija)
Džiugas Daugirda (Perkusija)
Gabor Viktor Kozma (Aktorius/Šokėjas, Vengrija)

Dirigentas Daniel Monteagudo Garcia (Ispanija)

Koncerto vedėja Vilniuje: Jurgita Valčikaitė
Koncerto vedėja Kaune: Augustė Gaidytė

Vaizdo režisierius: Kaloyan Nikolov (Bulgarija)
Fotografai: Vaida Vyrukaitytė, Vidas Miliūnas.

Garso režisierė: Neringa Raudoniūtė

Sponsors

PROJEKTO RĖMĖJAI

Spotify

Apple Music

Pakartot